Historia

Historia

Firma „AUTO-DAREX” prowadzi działalność handlowo-usługową od ponad 30-stu lat.

Firma założona została w 1984 r. rozpoczynając od świadczenia usług w zakresie transportu osobowo-ciężarowego. Wraz z dynamicznymi zmianami gospodarczymi, zachodzącymi w tamtych latach w Polsce, rozwojem importu i eksportu, przedsiębiorstwo podjęło działalność w zakresie transportu drogowego, koncentrując się na przewozie kontenerów.

W związku z tym, że rozwój infrastruktury nie nadążał za rozwojem transportu (zwiększająca się liczba prywatnych firm przewozowych i związana z tym ilość użytkowanych pojazdów ciężarowych), podjęto w 1991 roku decyzję o rozszerzeniu profilu działalności przedsiębiorstwa i utworzenie pierwszego w Gdyni prywatnego warsztatu zajmującego się naprawą i obsługą pojazdów ciężarowych, który mieścił się przy ul. Kuśnierskiej 1.

Zapewnienie odpowiedniego asortymentu części zamiennych niezbędnych do wykonywania napraw i zainteresowanie naszych Klientów możliwością ich zakupu, doprowadziło do uruchomienia punktu handlowego. Szybki rozwój tej dziedziny spowodował, że zrezygnowano ze świadczenia usług transportowych, koncentrując się na prowadzeniu działalności handlowo-usługowej, wykorzystując zdobyte wcześniej doświadczenia.

Dalszy wzrost zapotrzebowania na części i akcesoria oraz konieczność dotarcia do nowych Klientów przyczynił się do otwarcia Sklepu przy ul. Hutniczej 20, która jest typowo przemysłową częścią miasta Gdyni.

Od roku 2000 rozpoczął jeszcze bardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, co doprowadziło m.in. do nawiązania współpracy z niemiecką firmą DT- Diesel Technic Germany, która jest jednym z największych niezależnych producentów i dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych marek: VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF. Umowa ta pozwoliła nam w znaczący sposób zwiększyć asortyment wysokiej jakości części w konkurencyjnych cenach.

W 2000 r. również otwarta została pierwsza stacja paliw wraz z centrum obsługi klienta (warsztaty, myjnia) przy ul. Śmidowicza w Gdyni


Pod koniec 2001 roku, w celu ułatwienia klientom szybszego dostępu do podstawowych części i akcesoriów, uruchomiono dodatkowy punkt handlowy przy ul. J. Wiśniewskiego 29, zlokalizowany na terenie parkingu „TIR-ów”, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Gdynia i Terminalu Promowego.

Na początku 2010 r. zakupiona została dawna baza PKS-u w Gdyni na ul. Hutniczej 1 znajdująca się obok estakady Kwiatkowskiego łączącej Gdyński Port z obwodnicą Trójmiasta, na której obecnie znajduje się stacja paliw, sklep z częściami zamiennymi TIR, różnego rodzaju warsztaty, biura, magazyny, place postojowe. Zmiany te pozwoliły na jeszcze bardziej kompleksową obsługę naszych klientów.

W 2015 rozszerzyliśmy działalność o handel nieruchomościami. Zajmujemy się pośrednictwem sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego, jak i sprzedajemy nieruchomości po kompleksowych remontach.